ILUSTRACJA AKWARELOWA I AKRYLOWA

Moje ulubione techniki to akwarela i akryl. Świetnie nadają się do malowania ilustracji, które są na zamówienie i trafią oprawione na ścianę, by nadać wnętrzom kolorów oraz wyjątkowości. Ale oprócz tego chętnie korzystam z nich projektując zaproszenia czy okładki do książek. Są dla mnie bazą do projektowania spójnych identyfikacji wizualnych albo stron internetowych, które poprzez swoją unikatowość pomagają dotrzeć do odbiorcy.

DO KSIĄŻEK I PUBLIKACJI

Jej głównym zadaniem w książkach jest zobrazowanie tekstu. Ale nie tylko! Wiele książek dla dzieci funkcjonuje z samym rysunkiem czy grafiką. I są to różnego rodzaju książki – dla najmniejszych czytelników z bardzo prostymi obrazkami i formami i dla tych starszych, gdzie na jednej stronie aż roi się od ciekawych historii – najlepszym przykładem na to są tak zwane książki „wyszukiwanki”.

Zastosowań ilustracji w książkach jest wiele, i to nie tylko w tych dla dzieci, stosujemy ją również w magazynach, publikacjach i reklamach, na kalendarzach.Moje prace znalazły się w książce z zagadkami dla dzieci, i miałam tę przyjemność zilustrować wiele numerów magazynu filmowe Nanude.

DLA DZIECI

Tworzenie rysunków dla dzieci jest dla mnie najciekawsze. Kolekcjonuję niezliczoną ilość książek z ilustracją dziecięcą nie tylko dla moich własnych maluchów, ale także dla siebie. Lubię tę formę kolorowego przekazu, tworzenia historyjek za pomocą obrazków. Dla mnie samej ilustrowanie dla najmłodszych jest ogromnym wyzwaniem, które zarazem przynosi mi najwięcej satysfakcji.

Moi mali krytycy pomagają w twórczości i najlepiej potrafią ocenić czy dany rysunek spełnia ich oczekiwania.Cieszę się, że mogę poprzez moje rysunki i akwarele przenieść dzieci do świata bajki, zrobić dla nich ciekawe zagadki, wytłumaczyć im jak funkcjonuje świat. Moje projekty zaistniały już w książeczkach z zagadkami, na tkaninach i porcelanie. Wiele z nich można powiesić w dziecięcych pokojach jako plakaty czy obrazki na drewnie.

DO WNĘTRZ

Każde wnętrze promienieje, jeśli jest w nim powieszony na ścianie ciekawy obraz, plakat czy choćby piękny kalendarz. Moje akwarele drukowane są w różnych formatach, a unikatowa paleta kolorów, którą zazwyczaj stosuję, pozawala na to, by można było kombinować różne wydruki ze sobą. Dla miłośników kolorów i motywów zwierząt czy roślin to idealne rozwiązanie.

ILUSTRACJA PRODUKTOWA

Nie da się bez niej obejść. Ilustracja dla produktów cieszy się ogromnym powodzeniem, a producenci sięgają po ciekawe rozwiązania. To o nie tylko opakowania, ale także sam produkt – choćby nadruki na kubkach, poduszkach, materiałach, zabawkach. Na mojej stronie możesz zobaczyć, jak moje obrazki zostały wykorzystane w kolekcji Animals – rysunki zwierzaków zostały umieszczone na plakatach, kubkach, notesach, na tkaninie, w biżuterii oraz na maskotkach.