ilustracja dla dzieci latającego smoka z dziećmi

Ilustracje do książki dla dzieci malowane akwarelą

Książki dla dzieci są zazwyczaj pełne obrazów, a ich odbiorcy patrzą krytycznym wzrokiem. To nie lada gratka, by ich zadowolić, a nie wszystkie książki mają „to coś”. Dla mnie osobiście książka musi być pięknie i mądrze zilustrowana, obrazy mają przedstawiać ciekawą historię, pobudzać wyobraźnię, zachęcać do dalszego czytania. Przyznam szczerze, że uwielbiam kupować piękne książki i mam ich całą kolekcję, i często kupuję je nie tylko z myślą o moich dzieciach. Sprawia mi przyjemność oglądanie ich i czytanie razem z maluchami, ale także w samotności. Piękne ilustracje działają na mnie kojąco.

Tworząc ilustracje dla dzieci sięgam zawsze po tradycyjne metody – ołówek, akwarele, akryl czy mazaki i papier. Do książki o smoku, królewiczu, królewnie i ich ciekawych przygodach w bajkowym świecie, wśród elfów, czarownic, gnomów i żab użyłam akwareli, pędzli i papieru. I tak, zawsze w późniejszym etapie moje ilustracje wpadają do komputera i zostają poddane obróbce graficznej, ale jest to niezbędne przy ostatecznej wersji książki, gdzie ilustracja spotyka się z tekstem i musi być odpowiednio zaaranżowana.

Pragnę by moje ilustracje wprowadzały najmłodszych w świat bajki i tajemniczości, w świat zwierząt i natury, by kolorami potrafiły sprawić im przyjemność. By opowiadały im ciekawe historie i pokazywały piękne światy.

okładka książki dla dzieci o smoku i królewiczu
ilustracja dla dzieci przedstawiająca królewicza i czarownicy
ilustracja dla dzieci przedstawiająca gnoma pod mostem
ilustracja dla dzieci przedstawiająca elfa, dzieci, smoka i żabę
ilustracja dla dzieci przedstawiająca czerwonego smoka
ilustracje dla dzieci o smoku i królewiczu makieta książki
ilustracja dla dzieci przedstawiająca smoka
ilustracja dla dzieci przedstawiająca elfa w łódce