wilk i kot na ilustracji akwarelowej malowanej przez Kaję Gościniak

Akwarelowe zwierzęta na plakatach

Moje ulubione motywy w ilustracjach to te ze świata natury. Zwierzęta, kwiaty, liście, ptaki – one mnie na codzień otaczają i to one są dla mnie inspiracją. Wszelkie spacery i wyjścia do lasu, przechadzki po mojej okolicy, wyjazdy w dalsze zakątki i za granicę są nieograniczonym źródłem pomysłów. I nie tylko dla mnie, ale też dla moich dzieci!

Często siadamy wspólnie korzystając z różnych technik malarskich i tworzymy. Tak też powstała seria plakatów z ilustracją zwierząt – podczas różnych spotkań rodzinnych przy stole z farbami i pędzlami. Moją ulubioną techniką jest akwarela i to jej używaliśmy do bawienia się kolorami oraz inspirowania się nawzajem. Miło spędza się razem czas, kiedy przy tym powstają tak piękne ilustracje dla dzieci, choć powiem wam, że dorośli też są wielkim fanem tej serii i często upiększają nimi swoje domy.

Namalowane przez nas obrazki zwierząt i roślin zostały w tej serii poddane obróbce graficznej, przy której powstały kolarze, w których to dane zwierzę gra główną role i  jest przedstawiane w aranżacji z roślin. Plakaty można wieszać pojedynczo lub całą serią i występują w różnych rozmiarach. Na rok 2020 wydrukowałam także limitowaną edycję kalendarza, który świetnie się prezentuje i umila nam każdy miesiąc innym kolorowym zwierzakiem.

Ilustracja flaminga oprawiona w ramę na biurku artysty
ilustracje kota i ptaka malowane akwarelą
Ilustracje akwarelowe lisa i flaminga
ilustracje ptaków rodzaju dudek i sowa malowane akwarelą
niebieski kot na ilustracji akwarelowej
Kot ćwiczący jogę oraz zająć na ilustracji akwarelowej