bransoletka z ilustracją
naszyjnik z autorską ilustracją

ILUSTRACJA W BIŻUTERII  |  Typ:  Projektowanie biżuterii  |  Data: od 2008 roku  |   Zobacz na www.muamua.pl

Błyskotki, kamyczki, muszelki, koraliki, guziki, piórka – to była zawartość szuflady w stole naszej kuchni, kiedy byłam mała. Od dziecka uwielbiałam w niej grzebać, oglądać i cieszyć się tymi skarbami, jakbym była królewną, a szuflada moją szkatułką z kosztownościami. Do dziś zbieram wszystkie możliwe skarby natury, ale też mam ogromną słabość do biżuterii.Pudełka ze świecącymi skarbami z różnych stron świata nadal są w mym domu.  Narodziła się z tego pasja tworzenia własnej biżuterii, łączenia różnych elementów – stali, kamieni, szkła i własnych ilustracji. Spełniłam moje marzenie i zaprojektowałam serię biżuterii z własnymi obrazkami, które zatopione pod szkiełkiem sprawiają wrażenie kosztownych kolorowych kamieni właśnie.

Długą drogę przeszłam projektując różne ozdoby, ale największą frajdę sprawia mi tworzenie biżuterii z własnymi ilustracjami – połączenie tych dwóch kreatywnych działów to spełnienie marzeń.

Miniaturki moich ilustracji zatapiam pod szkiełkiem i komponuję je np. w wielobarwne bransoletki.

Biżuterię tworzę też na zamówienie z wzorami klienta – powstały w ten sposób linie m.in. dla Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum w Lanckoronie, dla kilku artystów z miniaturami ich dzieł pod szkiełkiem, a także do wielu dizajnerskich sklepów, które chciały mieć motywy na życzenie.

kolczyki z ilustracją
ilustracja ptaszka w medalionie
kolczyki i pierścionek z autorską ilustracją
bransoletka na łańcuszku z ilustracją w kanboszonie
kolczyki na sztyfcie z ilustracją
naszyjnik z ilustracją ptaka