DREWNIANE DOMKI MALOWANE

zabawa kreatywna drewniane domki

Drewniane miasteczko i szalone auta

Kochani, ja już nie muszę wymyślać wpisów na ten blog. Wymyślałam kiedyś, jeszcze pod starą stronę, ale w między czasie moje dzieci urosły i mają tyle pomysłów na zabawy kreatywne. I wpisy same się tworzą. Aż nie nadążam z aparatem czasami, bo są szybsi…

Ostatnio zaczęliśmy sklecać drewnianą klatkę dla naszych świnek morskich, tak by miały fajną willę w ogrodzie. Przy piłowaniu desek pozostało dużo drewnianych klocków. Oczywiście co można z nimi zrobić? Można spalić w piecu… albo zrobić z nich małe drewniane domki, szkołę, hotel, bloki… Powstało całe miasteczko! Po prostu cudowne, kolorowe, jak z jakiegoś ciepłego miejsca nad morzem śródziemnomorskim. Kolejne kilka twórczych godzin dla dzieciaków, które same zainicjowały.

I w trakcie robienia zdjęć przeze mnie do tego wpisu, powstał pomysł na zrobienie krótkiej animacji. Piękna scenografia miasteczka posłużyła na szaloną jazdę samochodzikami. Jak z jakiegoś filmu z Louis de Funes pędzącego po wąskich uliczkach citroenem.

Jak stworzyć domki i miasteczko z drewnianych klocków?

Potrzebujesz: kilku drewnianych klocków, albo odpadków drewnianych, które podbierasz tacie, jak ten coś majsterkuje, farby akrylowe, czarny marker do wykończenia okienek, klej (np. pattex lub vicol do drewna), pędzel, patyczki, papier ścierny.

Najpierw dobrze wyszlifuj papierem ściernym drewniane klocki, by później, podczas zabawy, nie wbiła ci się drzazga. Wyszlifowane klocki pomaluj różnymi kolorami używając farb akrylowych. Jak domki wyschną wykończ je czarnym markerem – namaluj okna, drzwi, napisy. Moje dzieci dodatkowo użyły cienkiego pędzla i białego tuszu akrylowego namalowania detali. Jak masz płaskie deseczki to możesz dokleić domkom dachy. Na koniec możesz z krótkich patyczków nakleić na szczyty domków kominy. Gotowe!

Masz małe autka? Pobaw się nimi wśród domków, a może masz ochotę zrobić animację?

Zobacz, jaki krótki film animowany zrobiła Helenka, fotografując klatka po klatce autko, które przesuwała o kilka milimetrów w każdym kadrze. Fajny efekt, szczególnie po zmontowaniu!

 

dziecko maluje drewniane domki farbą akrylowądrewniane domki i kamienny żółwmalowanie drewnianych domkówzrób drewniany domek krok po kroku

drewniane miasteczkozabawa drewnianymi domkamidrewniane domki i zabawa autkamiauto w obiektywie dzieckaautko w drewnianym miasteczkuscenografia z drewnianych domków do filmu animowanegoczerwony drewniany domek

 

Share this article
One comment

Leave a comment