KAMIENICZKI Z KARTONU

dziecko bawiące się kamieniczkami

Kartonowe miasteczko dla króliczków.

Kamieniczki z kartonu po mleku to super pomysł na zbudowanie całego miasta. Są takie piękne kamienice w Landshut (zapewne też podobne i w Gdańsku i we Wrocławiu…), dlatego ich wzorem wymyśliłam jak można zrobić taką samemu. Kartony po mleku i sokach świetnie się do tego nadają i znajdą się w każdym domu. Oczywiście z pomocą kilku innych rzeczy można stworzyć bajkowe miasto do zabawy. Dzieci je pokochają!

Jak zrobić kamieniczkę lub domek z kartonu?

Potrzebujesz: kartonik po mleku/soku, karton tekturowy (wykorzystaj taki po przesyłce), papier kolorowy, farba akrylowa, pędzel, ołówek, nożyczki, nóż do tapet, marker, korektor, taśma klejąca dwustronna, taśma klejąca szara (lub kolorowa) oraz klej.

 1. Przyłóż karton po mleku do tektury i odmierz trzy paski – jeden szerszy na przód i dwa węższe na boki. Niech będą dłuższe, bo przydadzą nam się na dach i górę kamienicy. Przycięte paski pomaluj farbą akrylową. Boki na wysokość kartoniku po mleku, zostaw część nie pomalowaną na dach.
 2. Z papieru kolorowego wytnij okienka, a markerem narysuj na nich szyby.
 3. Oklej kartonik po mleku z trzech stron taśmą dwustronną albo posmaruj mocnym klejem. Nam łatwiej było z taśmą, ponieważ mniej brudzi oraz lepiej się nią mocuje ścianki.
 4. Gotowe pomalowane paski tekturowe (ścianki) naklej na przód i boki.
 5. Zagnij boki tak, aby na górze się złączyły i sklej je szeroką taśmą klejącą.
 6. Teraz kolej na detale – na dachu namaluj markerem dachówki, a przód możesz ozdobić białym korektorem w różne wzory.
 7. Jeśli chcesz, to możesz z tyłu kamieniczki wyciąć całą ścianę, poproś osobę dorosłą by ci pomogła, dlatego, że trzeba to zrobić ostrymi nożyczkami, a najlepiej nożem do tapet. Z kartoniku który pozyskasz można zrobić piętro. Można się w takim domku świetnie bawić różnymi figurkami – my mamy rodzinę króliczków i bardzo im się podoba w nowych domkach,

Potrzebujesz inspiracji na fronty kamieniczek?

POBIERZ SZABLON Z RYSUNKIEM KAMIENICZEK!

Zrób całe miasteczko z kartonu dla swoich figurek!

Jeden domek jest super! To duży sukces! Ale jak masz ochotę to zrób całe miasteczko. My mamy małe i duże kamieniczki z kartonu w różnych kolorach, a do tego katedrę, arkady, lodziarnię i muzeum. Dlatego króliczki mają piękne miejsce do zabawy, a my cudne miasteczko do oglądania.

Chcesz zobaczyć więcej możliwości robienia miasteczek? Koniecznie odwiedź mój inny wpis o Drewnianych Malowanych Domkach!

instrukcja jak zrobić kamieniczki kartonowe

kartonowe kamieniczki jak zrobićkamieniczki kartonowe przód i tył do zabawy z figurkami

miasteczko kartonowe kamieniczki

kamieniczki kartonowe

zabawa kamieniczkami z kartonu

kamieniczki kartonowe domki dla zabawek

zabawa kartonowymi domkami i figurkami

kamieniczki, ciężarówka i króliczki

kartonowe kamieniczkikamieniczki kartonowe zabawa

zabawa kamieniczkami w miasteczko dla króliczków

Share this article
One comment
 • W pustyni i w puszczy - animacja z wykorzystaniem figurek kartonowych
  Posted on 26 lutego 2021 at 16:10

  […] Z kolei elementy scenografii zrobiliśmy różne – baobab jest przygotowany z kartonu. Tu wcale nie było dużo filozofii: karton zrolowany, wycięte wejście, a gałęzie z liśćmi przytwierdziliśmy zszywaczem. Drzewka są zrobione z tego, co mieliśmy pod ręką. Gałązki drzew są owinięte kolorową włóczką czesankową. Korzystaliśmy także z roślinek doniczkowych. Do każdej sceny wymyśliliśmy inną scenografię i wszystko znaleźliśmy w domu. Główne dekoracje to: koc i kolorowe tkaniny, okrągła lampa solna, drewniane klocki, szary papier i kamieniczki z kartonu.  […]

  Reply

Leave a comment