PTASZKI W GNIAZDKACH

Papierowe ptaszki w gniazdkach ze skorupek po jajkach

papierowe ptaszki w gniazdkach ze skorupek po jajkach

Piekliśmy dzisiaj ciasto i zostały nam skorupki po jajkach. „Ależ to są małe gniazdka dla ptaszków, mamusiu! Nie wyrzucaj ich!” – oznajmiło moje dziecko, wyczulone na wyszukiwanie rzeczy do tworzenia czegoś z niczego. Podczas popołudniowego spaceru znaleźliśmy trochę suchej trawy, idealnej by uwić miękkie posłanko. Jajeczka zostały nam z ostatnich świąt wielkanocnych… Brakuje tylko ptaszków.

Jak szybko zrobić papierowego ptaszka w gniazdku

Potrzebujesz na ptaszka: gruby papier/tekturkę, ołówek, pędzel, farby i nożyczki. Na gniazdko: skorupkę po jajku, suchą trawę. 

Suchą trawę znajdziesz w ogrodzie czy przed blokiem, na spacerze w parku lub na łące. A jeśli nie masz możliwości zebrania suchej trawy możesz użyć waty lub skrawków materiału czy bibuły. Źdźbła trawy postaraj się zwijać wokół dwóch palców tak, by powstało miękkie posłanko. Upchaj je delikatnie do skorupki po jajku, i małe gniazdko będzie czekało na ptaszka.

Skorzystaj z mojego szablonu z ptaszkami, tam linie cięcia są zaznaczone

>>> POBIEŻ SZABLON Z PTASZKAMI

Jeśli pracujesz z szablonem: pokoloruj na szablonie ptaszka, nóżki i skrzydełka, naklej je na tekturkę czy grubszy papier, wytnij i poskładaj. Linie cięcia są zaznaczone na tułowiu ptaszka i na jego nóżkach.

Jeśli wymyślasz własnego ptaszka: z grubego papieru lub kartonika wytnij ptaszka, jego skrzydła, oraz nogi. Pomaluj go farbami, mazakami albo kredkami – taką techniką, którą lubisz najbardziej! Na tułowiu ptaszka natnij delikatnie linię, tak by przez nią można było przeciągnąć skrzydła. Natnij też delikatnie nóżki do połowy, i wetknij w nie tułów ptaka (zobacz na szablonie, w których miejscach są nacięcia)

Co powiesz na to by zrobić całe stado papierowych ptaszków?

Miłej, kreatywnej zabawy!

Share this article

Leave a comment