ZAJĄCE WIELKANOCNE

Papierowa ozdoba | technika: recykling rolek tekturowych

zające papierowe na wielkanoc

zabawa zajączkami papierowymiJestem zwolennikiem nadawania rzeczom drugiego życia. Podczas warsztatów z dziećmi lubię używać materiały, które zazwyczaj mają trafić do recyklingu oraz te naturalne, które znajdujemy na naszych spacerach. Dzieci uczą się, że aby zrobić coś kreatywnego niekoniecznie trzeba od razu biec do sklepu po wszystkie przybory. Warto rozglądnąć się po domu, ogrodzie czy lesie i wymyślić coś z tego, co znajdziemy.

Drugie życie tekturowych rolek

Rolki po papierze kuchennym czy toaletowym to jest coś, co można znaleźć w każdym domu. Na pewno już kiedyś do czegoś je wykorzystaliście. Aktualnie jesteśmy przed świętami Wielkanocnymi, a to jest moja propozycja na fajną kreatywną zabawę i stworzenie zajączka wielkanocnego.

Potrzebujesz: rolkę po papierze toaletowym, biały papier na  pyszczek i uszy, papier we wzorek na brzuszek i środek uszek (jak nie masz papieru we wzory, zaglądnij do kolorowego magazynu, tam na pewno coś znajdziesz!), klej, nożyczki, mazak, kolorową taśmę washi na pasek (lub kolorowy papier)

ozdoba wielkanocna króliczek i materiały do kreatywnej zabawy

Z białego papieru wytnij trójkątne uszy, a z kolorowego papieru ich środek. Naklej środki na białe trójkąty. Następnie przyklej uszy w niewielkich odstępach od siebie na rolkę papieru. Wytnij dwa paski – jeden z białego, drugi z kolorowego papieru, tak by w całości otaczały rolkę. Naklej je nią, jeden był na górze, a drugi na dole. Jak masz kolorową taśmę washi to możesz z niej zrobić pasek. Równie dobrze możesz wykorzystać do tego zwykły pasek kolorowego papieru. Namaluj oczy i nosek zająca i… ozdoba gotowa!

Jeśli masz więcej rolek, to możesz zrobić całą rodzinę zajączków! 

I pamiętaj: NIE WYRZUCAJ – WYKORZYSTAJ!

zające wielkanocne zabawa dla dzieci

kreatywna zabawa króliczkami dla dzieci

zające wielkanocne z papieru

 

Share this article

Leave a comment